top of page

Homeopatie

Postupem času jsem zjistila, že spoustu obtíží nejsme schopni vyřešit pomocí klasického zdravotnictví, a hledala jsem proto nějakou léčbu alternativní. Zvolila jsem homeopatii, léčbu přátelskou pro pacienta, která se zabývá osobností celého člověka, a je narozdíl od klasické léčby zcela bez vedlejších účinků. Lze takto léčit i spoustu civilizačních chorob

CO JE TO HOMEOPATIE?

Homeopatie je přírodní forma léčiva používaná více než 200 miliony lidí na celém světě k léčbě akutních i chronických stavů. Podobné se léčí podobným (latinsky similia similibus curentur) nám říká: „Najděte lék, jenž vyvolává u zdravého člověka podobné symptomy, kterými trpí člověk v důsledku nemoci, a pokud je toho jeho organismus schopen, dojde k uzdravení.  Například pacient trpící sennou rýmou může mít prospěch z homeopatického přípravku Allium Cepa (cibule), protože vyvolává podobné příznaky, jako jsou slzící oči nebo rýma.

JAK TO FUNGUJE?

Homeopatický přípravek má spustit přirozenou obranyschopnost těla. Například, jak bylo uvedeno výše, cibule slzí oči. Proto se používá v homeopatických lécích na vodnaté rýmy a alergie. Léčba dalších onemocnění se provádí z různých minerálů, rostlin a organismů, např. břečťanu, bílého arsenu, drcených celých včel a byliny zvané arnika. Homeopati tyto přísady oslabují přidáním vody nebo alkoholu. Poté směsí protřepou v rámci procesu zvaného „potencionalizace“. Čím nižší je dávka, tím silnější je lék. Mnoho z těchto přípravků ve skutečnosti již neobsahuje žádné molekuly původní látky. Přicházejí v různých formách, jako jsou cukrové kuličky, tekuté kapky, krémy a gely. Během schůzky vám položím řadu otázek o vašem duševním, emocionálním a fyzickém zdraví. Vyberu homoepatický přípravek, který nejlépe odpovídá všem vašim příznakům. Pak vám přizpůsobím léčbu.

Láhve homeopatie globule
bottom of page