top of page

Kraniosakrální terapie online / dálková / z domova

FUNGUJE KRANIOSAKRÁLNÍ TERAPIE ONLINE?

Srovnáváním účinků klasické terapie tváří v tvář a terapie online se došlo k závěru, že online terapie je rovnocennou alternativou oproti klasické terapii. Cílem této metody je harmonizace, regenerace, uvolnění a nastartování samoléčebných procesů. Prohlubuje si uvědomování si sebe a těla, integruje tělo-mysl-duši, harmonizuje nervový systém, zmírňuje stres a napětí.

JAK PROBÍHÁ TERAPIE?

Provádí se  z klidu domova,  v přírodě, na pláži u moře, prostě kdekoliv, kde je mobilní signál.... Doporučená poloha je vleže na zádech, kdy se tělo může optimálně uvolnit. Terapie probíhá pomocí telefonického hovoru nebo videohovoru přes aplikaci Messengeru, WhatsApp nebo Viber. V úvodu se seznámím, zda vás něco trápí nebo si jen chcete zrelaxovat a harmonizovat tělo, mysl a duši. Proběhne rozhovor, následně bude provedena relaxační technika na uvolnění těla a může začít kraniosakrální terapie. Při terapii si spolu "vykládají i vnitřní lékaři" a probíhá rozpouštění blokád uložených v tkáních (svaly, vaziva, klouby, kosti), uvolňování napětí, starých vzpomínek a traumat uložených nejen v těle 

CO MŮŽU ŘEŠIT NA TERAPII?

Úplně cokoliv od vztahů, přes starosti v práci, při studiu, až po problémy se zdravím nebo závislostmi. Častým tématem jsou složité životní situace provázené obavami a úzkostmi. Terapii vyhledávají i lidé, kteří si neví rady s nepříjemnými náladami nebo zkrátka s emocemi.  Můžu vám pomoci se syndromem vyhoření, depresemi, zdravotními problémy, ale třeba i se zdánlivě obyčejnými situacemi nebo tématy, která byste chtěli chtěli začít uchopovat a hlavně prožívat jinak.

CO KRANIOSAKRÁLNÍ TERAPIE VLASTNĚ ZNAMENÁ?

Kraniosakrální terapie (cranio = lebka a sacrum = křížová kost ), je bezpečná a jemná terapie, která podporuje schopnosti těla se samo uzdravovat, pomáhá tělu pacienta podpořit samoléčící schopnosti organismu.

Jedná se o terapeutickou metodu, která celostním a bezpečným přístupem pomáhá našemu systému najít cestu k rovnováze - tedy zpět ke zdraví.

V některých krajinách, jako například ve Švýcarsku je kraniosakrální terapie/biodynamika součástí běžné péče o novorozence nebo součástí peče v zubních ordinacích 

JAK TERAPIE PŮSOBÍ?

Působí na úrovni těla i mysli. Pomáhá vyrovnat se s hlubokou minulostí i současnými problémy, které mohou být fyzické, neurologické i psychické povahy.   Pomáhá k načerpání energie, řeší problémy na buněčné úrovni a pomáhá k léčení organismu jako celku, rozpouští se blokády uložené v tkáních (svaly, vaziva, klouby, kosti), uvolnění napětí, starých vzpomínek a traumat uložených v těle.

 

KDE VŠUDE TERAPIE ÚČINKUJE?

 • proti stresu, únavě a poruchám spánku, chronické únavě

 • pro uvolnění traumatických psychických i fyzických zážitků

 • jako podpora v procesu osobního růstu, harmonizuje nervový systém a zmírňuje stres, integruje tělo, mysl a duši.

 • během těhotenství jako podpora a příprava na porod

 • jako terapie po traumatickém porodu

 • harmonizace CNS dítěte a umožňuje plně rozvinout vlastní životní energii

 • na problémy s kolikou

 • problémy s učením

 • při depresích

 • při bolestech pohybového ústrojí, zad, páteře, ramen a kloubů

 • při bolestech hlavy a migrénách

 • při problémech čelistního kloubu, lupání, omezení rozsahu pohybu v kloubu nebo krční páteři

 • roztroušená skleróza

 • skřípání zubů

 • tinittus

 • při problémech s čichem

 • při problémech s metabolismem a imunitním systémem

 • autismus

 • astma, kašel

 • v rekonvalescenci po operacích a úrazech

 • během hormonální nerovnosti

PRO KOHO JE TERAPIE VHODNÁ?

Kraniosakrální terapie prospívá všem – dospělým, dětem i těhotným ženám. Obzvláště přínosná je pro klienty s chronickými potížemi (fyzickými, psychickými i emočními).

LZE ŘÍCI PO JAKÉ DOBĚ TERAPIE POMÁHÁ? 

Na to se nedá jednoznačně odpovědět. Jsou stavy a situace, u kterých stačí jedno jediné ošetření, a i ta se mohou diametrálně lišit. Klient s akutně zvýšenou horečkou, začínajícím „infektem“, přijde na terapii a na druhý den je úplně v pořádku. Na druhé straně klient, který se mnoho let neumí v životě „hnout z místa“, přijde obvykle na doporučení a stejně jako tomu předchozímu klientovi stačí jediné ošetření a jeho život se začne měnit. Někdo naopak nemá dostatek vitality, potence a potřebuje docházet i několik měsíců pravidelně, ideálně týdně, až dojde k zásadním procesům, které vede vrozený plán léčení.

JE TERAPIE VHODNÁ PRO TĚHOTNÉ ŽENY A PRO MALÉ DĚTI?

Kraniosakrální terapie je bezpečná a jemná terapie, která podporuje schopnosti těla se samo uzdravovat  Může pomoci mamince a miminku s jejich problémy, fyzickými či emocionálními, které zůstaly po porodu. Protože právě miminka jsou citlivá na vše, co se děje kolem a jsou velmi těsně spojena s jejich maminkami, většinou se tedy léčí jako jeden celek. Ošetření během těhotenství a časně po porodu může poskytnout velkou pomoc v usazení se v rodinném životě. V případě těhotných žen je to hlavně o snižovaní míry stresu jak matky, tak plodu. Kraniosakrální terapie pomáhá při bolestech zad, na které si ženy často stěžují, ale i při nejistotě, úzkosti nebo motání hlavy. Pracuji především na úrovni regulace nervové soustavy.  Těhotné ženy často nemají dostatek péče a pozornosti, a to jim spolu s odpočinkem a relaxací kraniosakrální biodynamika může dát.

PROČ VYZKOUŠET ONLINE KRANIÁLKU?

Možná si říkáte, že terapie online není to pravé. V této době, kdy se vše mění ze dne na den, je dobré mít jistotu, že se terapie uskuteční, ať se děje cokoliv. To beru jako jednu z největších výhod online terapíí a další, že ji můžete uskutečnIt odkudkoliv 

_DSC0805.jpg
bottom of page