top of page

Relaxační masáž

Dotek uzdravuje...

Je hřejivý a uklidňující. Když se mu dokážeme poddat, může k nám jeho prostřednictvím proudit síla a energie. Umí zmírnit bolest nebo uvolnit nahromaděné emoce. Je léčivý pro tělo i pro duši. Poddejte se léčivé síle dotyku a relaxujte. Již řada vědeckých studií prokázala vliv fyzického doteku na snížení stresu.

JAKÉ POUŽÍVÁM OLEJE?

Používám kvalitní masážní oleje, které se vyrábí z přírodních surovin nebo surovin, které mají původ v přírodních materiálech. 

JAKÉ MASÁŽE NABÍZÍM?

Provádím masáže neutrálním masážním olejem, aromatickou masáž, masáž lávovými kameny, masáž baňkami.

 

PROČ AROMATERAPEUTICKÁ MASÁŽ?
Aromaterapeutická masáž je dokonalým rituálem zdraví a krásy, skrze něž načerpáte úplně novou energii, zbavíte se přebytečného napětí a nekonečné únavy. V dnešní době, kdy má 95 % onemocnění psychosomatický původ, je aromaterapeutická masáž účinným pomocníkem pro udržení kondice. 


JAKÉ ÉTERICKÉ OLEJE POUŽÍVÁM?

Používám oleje od firmy Nobilis Tilia. Jedná se o kvalitní přírodní a bio kosmetiku z Českého Švýcarska. 

 

JAK POMÁHAJÍ ÉTERICKÉ OLEJE?

Éterické oleje naředěné ve vhodném rostlinném oleji mají blahodárný účinek na tělo i duši. Vedle voňavého a hydratačního zážitku z olejů se k tomu přidává ještě jeden, neméně důležitý prvek – dotek. 

OLEJ IMUNITA

Je  určen všem, kdo chtějí být fyzicky i duševně fit i během sychravých období roku. Olej pomáhá zmírňovat podráždění pokožky a harmonizovat celý organismus, jeho éterické oleje se využívají k úlevě při úzkostech. Příjemná vůně kafru s příměsí eukalyptu uvolní vaše tělo i mysl, to je ale jen jedna z výhod tohoto oleje. 

OLEJ CELULITIDA - Nechte se unášet citrusovou vůní citronového a grapefruitového oleje, kterou podtrhuje pryskyřičné aroma cedru. Přírodní síla éterických olejů pomáhá udržet vaši pokožku vitální, díky vysokému obsahu kyseliny olejové a linoleové pronikají účinné látky velmi dobře i do jejích hlubších vrstev

OLEJ UVOLNĚNÍ – směs geránia a skořicové kůry zcela pohltí vaše smysly a pomůže k dokonalému uvolnění po fyzické námaze. Kombinace éterických olejů je vhodná také při menstruaci nebo pro ženy v menopauze.

 

OLEJ RADOST DO ŽIVOTA – sladké aroma jasmínových květů s příměsí citrusů povznese vaši mysl a probere unavené smysly. Při pravidelném používání olej napomáhá k celkovému zmírnění úzkosti a duševního napětí. 

OLEJ TANTRA –  Díky obsahu exotických vůní skořice, mimózy a ylangu jej využijete i pro zklidnění nervů a dosažení duševní pohody.

OLEJ DĚTSKÝ -Láskyplná masáž pro kojence a děti. Zklidňuje a uvolňuje napětí celého těla, zmírňuje nepohodu a poskytuje ochranu namáhané pokožce. Směs éterických olejů s vůní levandule a heřmánku vnáší do vzájemných doteků pocit harmonie a klidu

JAKÝ MÁM NÁZOR NA MASÁŽ LÁVOVÝMÍ KAMENY?
Žhavá láva (magma) je jako krev Matky Země. Je to obrovská životadárná neutuchající síla, přímo nálož síly! Lávový kámen si tuto životadárnou sílu Matky Země uchovává v sobě, navíc má schopnost kumulovat další teplo, proto se lávové kameny tak výborně uplatňují při masážích. Lávový kámen ve vás probudí váš vlastní rezervoár síly.  Objevují se pocity vnitřního tepla a síly, kterou si pamatujeme ještě z dob dětství. Objevuje se dávno zapomenutá radost a důvěra v život, pocit "ano, patřím sem, jsem tady správně, jsem v bezpečí, všechno je v pořádku". Při práci s lávovým kamenem člověk znovu objevuje prazákladní důvěru v život, vrací se k němu všechny barvy, které v průběhu času někde poztrácel. Lávový kámen přináší více, než se na první pohled zdá - vitalitu, sílu, energii, zdraví, důvěru, radost a ochranu.

Lávový kámen je odjakživa používán coby silný ochranný amulet, který z vás sejme břímě depresí, nechuti do života, letargie, únavy, nemocí, apod. Kámen však ve skutečnosti nic nesnímá, on ve vás rozproudí informace uložené ve vaší krvi, informace uložené ve vaší buněčné paměti. Vzniklé teplo života už pak jen udržuje. Díky obnově a podpoře proudu životní síly se zlepší vaše nálada, zdraví a vitalita, budete cítit svou vlastní sílu a budete cítit silné spojení se Zemí. Tím pádem si na vás nějaké špatné nálady, chmury a nechuť do života nepřijdou, nebudou mít zkrátka šanci. Je to jednoduché.
Vysoký účinek masáže navíc umocňují magnetické vlastnosti používaných kamenů, které mají silnou energetickou vibraci a obsahují velké množství železa. Uvolňováním kovových iontů přispívá k urychlení regenerace tkání a rychlému odstraňování bloků na meridiánech. Teplo sálající z kamenů ohřívá pokožku, která díky tomu lépe vstřebává léčivé oleje a zároveň uvolňuje svalstvo, takže masér může pracovat s hlubšími vrstvami tkáně. Tato masáž účinně bojuje zejména s bolestmi hlavy, šíje, zad a páteře ,poskytuje hlubokou relaxaci a uvolnění.
Termoterapie spojuje sílu tří elementů - země, ohně a vody a energetickou vibraci, jejíž magická síla působí na meridiány a navozuje maximální uvolnění až meditační stavy. obsahuje 26 druhů minerálních prvků, jako je např. křemík, draslík, sodík, železo, hliník, hořčík, nikl, zinek, mangan či měď. Jsou to minerály, které na lidský organismus pozitivně působí svými přirozenými minerálními a různě silnými energetickými vibracemi. Tato metoda je určena proti bolestem hlavy, páteře, šíje a zad. Také odbourává potíže s usínáním a spánkem. Dochází ke stimulaci krevního a lymfatického oběhu. Klient pociťuje relaxaci a harmonii. Teplé kameny napomáhají detoxikaci organismu. Je nutné uvolnit se, zbavit se myšlenek a zvolna dýchat. Při správné masáži přichází také pocit vyrovnanosti, klidu a bezpečí. Tato masáž napomáhá dlouhodobějšímu odbourávání pocitu studených končetin, zlepšuje koncentrační schopnosti a ženám ulevuje od klimakterických potíží
Účinek tepla z kamenů vede k rozšíření krevních kapilár (malých cév) pod kůží, podkožními tkáněmi a svaly, což má za následek zvýšené prokrvení. To vede k odtoku odpadních látek z buněčného metabolismu. Zároveň dochází ke zvýšení poměru kyslíku, výživy a energie a posiluje se imunita.


PŘÍNOS MASÁŽE
-navozují stavy hlubokého uklidnění organismu
-zmírňují migrénu, bolesti a zlepšují látkové výměny
-otoky a záněty mírní studené lávové masážní kameny 
-teplé uvolňují a zmírňují stres
-stimulace krevního oběhu a lymfatického systému
-hluboce relaxuje a harmonizuje organismus
prohřátí celého těla
-posiluje paměť a zlepšuje koncentraci
napomáhá detoxikaci organismu
-vyrovnává energii v těle 
-obnovuje tekutost pojivové tkáně

 

KONTRAINDIKACE
vysoký krevní tlak 

nemoci srdce

nádorová onemocnění a poruchy mízního systému

diabetes

těhotenství

přecitlivělost na teplo

křečové žíly

záněty

virové, kožní a infekční nemoci

....Bylo prokázáno, že tato forma hojení spouští relaxační reakci v nervovém systému a obnovuje tekutost pojivové tkáně a kloubů.
Masáž horkými kameny pomáhá zmírnit svalové napětí a bolest, snížit svalové křeče a také zvýšit flexibilitu a rozsah pohybu. Je také známo, že masáž lávovými kameny zvyšuje průtok krve, což je prospěšné pro zdraví. Masáž obecně snižuje stres a úzkost a masáž lávovými kameny má oproti běžným masážím další terapeutické výhody. Tento druh masáže může také navodit lepší spánek. Pomáhá zvyšovat pružnost kloubů a pomáhá při snazší mobilitě a pohybu. V případě namáhaných a stahovaných svalů tato masáž pomáhá uvolnit napětí. Masáž lávovými kameny omlazuje unavené svaly a je velmi osvěžujícím zážitkem.
Je prokázáno, že masáž lávovými kameny terapeuticky léčí a uvolňuje napětí, zmírňuje bolesti svalů a zvyšuje oběh.
Horké kameny také podporují průtok krve, pomáhají snižovat stres, podporují relaxaci a zmírňují chronické bolesti z nemocí, jako je artritida. Tato technika je také prospěšná pro poranění měkkých tkání, protože napomáhá procesu hojení tím, že přivádí více okysličené krve do postižených oblastí. Vzhledem k tomu, že stres je velkou součástí mnoha nemocí a něčím, co postihuje mnoho z nás, je důležité věnovat si čas a odpočívat. Masáž lávovými kameny vám poskytuje nejen ten čas, ale také úžasně uzdravuje tělo i mysl. Moji klienti často říkají, že nikdy neměli léčbu, díky níž by se cítili tak uvolněně a tak rychle!

Masáž černými kameny
Olejová masáž
bottom of page